Eylül 2017

istosfilm'in yapımcılığını yaptığı ilk uzun metrajı KÖRFEZ / THE GULF, dünya prömiyerini yaptığı Venedik Film Festivali'nin ardından Ekim'de Hamburg yolcusu!

Yönetmen Emre Yeksan’ın ilk uzun metrajlı filmi ‘Körfez’ dünya prömiyerini 32’inci Venedik Uluslararası Eleştirmenler Haftası (Venice International Film Critics’ Week) kapsamında gerçekleştirdi.

Gösterime yönetmen Emre Yeksan, yapımcı Anna Maria Aslanoğlu, oyuncular Ulaş Tuna Astepe, Ahmet Melih Yılmaz ve film ekibinden Jakup Giza (görüntü yönetmeni), Selda Taşkın (kurgu), Serdar Yılmaz (sanat yönetmeni), Kutay Sandıkçı (cast direktörü) ile ortak yapımcılar C. Aslı Filiz (BirFilm) ve Dirk Engelhardt (Kundschafter Films) katıldı.

‘Körfez’ şehri yaşanamaz hale getiren bir çevre felaketi üzerinden güncel politikalara ve sınıflar arası çatışmalara incelikli ve mizahi bir tarzla bakıyor.

30’lu yaşlarında, yeni boşanmış Selim, ailesinin yanına İzmir’e döner. Selim, eski hayatının izleriyle karşılaşırken, körfezde gerçekleşen bir kaza şehirdeki hayatı derinden sarsar. Selim, yıllar sonra geri döndüğü İzmir’de yeni bir dünyayı keşfe dalar.

Yakında Başka Sinema dağıtımıyla vizyona girecek filmin Venedik’teki gösteriminin ardından festival gösterimleri devam edecek.

Türkiye prömiyerini 24. Uluslararası Adana Film Festivali'nde yapacak.